Verslumo motyvacija: kodėl įsteigėme verslą


Neseniai paskelbtas Lietuvos verslumo stebėsenos tyrimas atskleidė įdomių dalykų. Trečdalis naujus verslus steigiančiųjų pagrindinę tokio pasirinkimo priežastį nurodė gaunamų pajamų pasididinimą. Net 50% apklaustųjų sakė, kad juos verslą kurti paskatino nepriklausomybės siekis.

UAB STEIGIMAS verslo paslaugų konsultantė Jolanta D. paaiškino, kad tokia motyvacija yra labiau paplitusi tarp jaunų žmonių. Priklausomai nuo skirtingų verslo kūrimo motyvacijų, atitinkamai renkamasi ir skirtingas verslo organizavimo teisines formas (plačiau apie UAB STEIGIMAS skaitykite čia).

MB steigimų padaugėjo pastaraisiais metais, nes buvo nukelti tam tikri Socialinio draudimo mokesčiai, be to sudarytos sąlygos suneštiniam kapitalui, kur kiekvienas Mažosios bendrijos narys įneša savo dalį nebūtinai finansine išraiška.

Nepaisant patrauklios verslo formos, UAB renkasi jau patyrę verslo steigėjai. Akivaizdu, kad jų motyvacija irgi skiriasi.

Kodėl steigėte savo verslą? Šį klausimą uždavėme dviem vilniečiams verslininkams.

Marius K., UAB „Rašytojas“ direktorius pasakojo, kad verslą jis plėtojo nuo individualios veiklos dar dirbdamas samdomu darbuotoju. Iš pradžių po darbo, vėliau samdomam darbui sumažėjus iki 0,5 etato. Dar vėliau dirbo visą diena pagal individualios veiklos pažymą. UAB įsteigė siekdamas plėsti savo verslą, nors finansine prasme tai ir nebuvo pats geriausias variantas.

Šioje situacijos susidėjo keletas veiksnių – ir nepriklausomybės siekimas ir įsitikinimas, kad įsteigus UAB pagerės verslo reputacija.

Vilma K., UAB „Kirpkis LT“ bendrasavininkė steigdama įmonę su kolege kaip tik tikėjosi finansinės naudos, tačiau dabar kuris laikas akivaizdu, kad nepriklausomybė taip pat yra svarbi. Dabar jau svarstomos verslo plėtros galimybės, nors įmonė veikia mažiau nei metus.

„Iš esmės, savą verslą motyvuoja du dalykai iš karto – sprendimų laisvė (nepriklausomybė) ir galimybė kontroliuoti savo pajamas. Tai ne visada reiškia, kad pajamos bus didesnės. Smarkiau dirbant ir protingai valdant verslą, pajamas galima pasididinti gana greitai, kas nelabai įmanoma dirbant samdomą darbą.“, – aiškino UAB STEIGIMAS verslo paslaugų konsultantė Jolanta D. (daugiau apie įmonių steigimą skaitykite čia)

Įdomu tai, kad darbas pagal verslo liudijimą arba individuali veikla pagal pažymą taip pat yra laikoma verslu, nesvarbu, kad ši verslo forma yra itin paprasta. Yra nemažai pavyzdžių, kai individuali veikla išsivystė į gana nemažus verslus. Dėl to minėtas tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje verslu užsiima net 18% visų gyventojų (kas penktas). Tokie skaičiai leidžia manyti, kad Lietuvoje yra tikrai neblogos sąlygos verslui kurti.

Ar jums labiau apsimoka steigti MB ar UAB? O gal pradėti reikėtų su individualia veikla pagal pažymą? Prieš priimdami sprendimą, pasikonsultuokite su profesionalais. UAB STEIGIMAS turi ilgametę patirtį ir patyrusią komandą, kuri padeda versliems ir motyvuotiems žmonėms pradėti savo verslą – steigia įmones (plačiau skaitykite čia) , rūpinasi jų buhalterija (plačiau skaitykite čia), konsultuoja teisiniais ir finansiniais klausimais.

Straipsnį rengė UAB STEIGIMAS

Komentarai