Spąstai mūsų buityje


Alergija – šio amžiaus liga?

                 Dėl daugybės alergizuojančių medžiagų esančių ne vien tik maiste, bet ir mūsų buityje bei visoje aplinkoje, pastaruoju metu žymiai išaugo nuo alergijos kenčiančių žmonių skaičius. Taigi, kaip kovoti su alergija bei ją sukeliančiais dirgikliais?

                 Buityje pagrindinis alergenas yra dulkių erkutės. Jų dauginimąsi bei egzistavimą lemia trys pagrindiniai veiksniai: drėgmė, tinkama temperatūra ir maistas. Temperatūra nulemia erkučių gyvybinę veiklą, kai šilta, jos dauginasi labai sparčia, o drėgmė prailgina jų gyvenimo trukmę.  Tokias sąlygas geriausiai atitinka lova, kur šilta, drėgna ir yra  maisto, nes erkutės maitinasi odos bei plaukų liekanomis, dulkėmis. Ypač veisiasi blogai vėdinamose patalpose, senuose balduose, spintose atviromis lentynomis, pataluose, spyruokliniuose čiužiniuose bei kilimuose.

Vienas iš sprendimų apsisaugoti nuo dulkių erkučių gausos – rinktis pilnavidurį čiužinį, kuriame nėra sąlygų joms veistis. Itin tinkami čiužiniai pagaminti iš naujos kartos HR poliuretano, kuris gerai praleidžia orą ir neleidžia kauptis drėgmei. Taip pat yra ekologiškas, jų gamyboje nenaudojami klijai, kuriuose dažnai aptinkama cheminė medžiaga – formaldehidas. Jis daugelį metų garuodamas gali pažeisti gleivinę, dirginti kvėpavimo takus, o ilgainiui gali sukelti vėžinius susirgimus. Sveikatai nuodingos medžiagos namuose taip pat gali sukelti nuovargį, alergines reakcijas, susilpninti imunitetą.

Dar vienas iš sprendimo būdų norint išvengti alerginių susirgimų – dulkių nekaupiantys  patalai bei antialerginiai čiužinių užvalkalai. Labai svarbu, kad būtų galima skalbti auštoje temperatūroje, nes tada žūva žmogui kenksmingi alergenai. Patalynę rekomenduojama keisti kas savaitę arba kas dvi. Svarbu prižiūrėti ne tik patalynę, bet ir čiužinio užvalkalą. Specialūs antialerginiai užvalkalai yra tinkami alergiškiems žmonėms, o tai reiškia, kad jie neturi žmogui kenksmingų chemikalų ar dažų. Norint išvengti su alergijomis susijusių problemų, renkantis daiktą reikėtų atkreipti dėmesį, ar jis nebus žalingas Jūsų sveikatai.

 

                 Čiužinys padeda gerinti sveikatos būklę

                 Šiuolaikinis žmogus neturėtų apsiriboti vien tik spyruokliniais čiužiniais, nes jie atsilieka nuo šiuolaikinių ortopedijos reikalavimų. Spyruokliniuose čiužiniuose mažiau išreikštos anatominės zonos, kurios turėtų užtikrinti taisyklingą stuburo padėtį miego metu. Dažniausia problema ta, kad pritrūksta tinkamos atramos nugarai, todėl atsikeliame nepailsėję, su skausmais, maudimu vienoje ar kitoje kūno dalyje. O ką rinktis, kad stuburas būtų prilaikomas? Geriausia rinktis profiliuotus, elastingo putų poliuretano čiužinius, kurie suteikia itin gerą atramą stuburui, – rekomenduoja UAB „Interjerų vizija“ direktorė Aušra Vaitiekaitė

                 Šiais laikais čiužinių gamybos technologijos sparčiai vystosi ir tobulėja. Nederėtų apsiriboti vien tuo, kas yra likę nuo seno. Šiais moderniais laikais netrūksta naujų technologijų čiužinių gamyboje, kurios gali suteikti ne vien ypatingą komfortą žmogui, tačiau ir padėti esant rimtoms sveikatos problemos. Kaip antai, įvairūs stuburo negalavimai, alergijos, tirpimai, atsirandantys, kai sutrinka kraujotaka. Vertėtų paminėti keletą rimtesnių čiužinių gamintojų, kurie itin daug dėmesio skiria sveikatai. Ergokozee gamina ekologiškus ortopedinius čiužinius. Juos galite įsigyti apsilankę specializuotame UAB „Interjerų vizija“ čiužinių salone, esančiame Panevėžyje, Vilniaus g. 6. Naujausi mokslo bei technikos pasiekimai leidžia gamyboje naudoti geresnį tankį, kurio dėka prailginamas čiužinio tarnavimo laiką. HR technologija, pagerina funkcines čiužinio savybes bei suteikia itin kokybišką poilsį. Pasiektas optimalus rezultatas – geresnis kūno atsipalaidavimas miegant.

                 Taigi susirūpinkime savo sveikata bei geru miegu ir saugokime save.

Straipsnio autorius: www.interjeruvizija.lt

Komentarai