Licencijų ir sertifikatų išdavimo tarpininkai


Įsteigti įmonę kartais NEreiškia pradėti verslą. Kai kurios verslo šakos reikalauja kur kas daugiau. Įmonės nepakanka, reikia įsigyti tam tikras licencijas ir sertifikatus. Viskas būtų labai paprasta, jei licencijų išdavimas vyktų vieno langelio principu. Deja, skirtingas licencijas išduoda skirtingos valstybinės institucijos, aišku, su skirtingais reikalavimais. Tarp jų pasimesti yra labai paprasta, todėl vertėtų labai rimtai pamąstyti apie profesionalią pagalbą – licencijų ir sertifikatų išdavimo tarpininkus. Tai žmonės, turintys teisininko arba finansininko išsilavinimą, puikiai suvokiantys valstybinių institucijų veiklos principus ir žinantys, kaip kalbėti su biurokratais, kad netektų nuolatos varstyti jų durų.

„Mes savo klientams padedame surinkti, o taip pat ir paruošti reikalingus dokumentus. Tai labai svarbu, nes būtent netvarkingai paruošti dokumentai kelia daugiausiai problemų gaunant licencijas ir sertifikatus – užtrunka jų išdavimas, reikia pateikti papildomų dokumentų, atskirai samdyti tam tikrų sričių teisininkus ir konsultantus ir t.t. Kadangi padedame su dokumentais, mūsų klientams tokių bėdų nekyla, reikalingus sertifikatus ir licencijas jie gauna per trumpiausią įmanomą laiką“, – kalbėjo portalo PARDUODAIMONE.LT projektų vadovas Andrius R.

Licencijų ir sertifikatų gavimo tarpininkai atlieka visą „juodą“ darbą – padeda paruošti pilną dokumentų paketą licencijai gauti, jį pristato atsakingoms institucijoms, užklausia dėl licencijos išdavimo proceso ir eigos.

Kai kurie veiksmai gali būti atliekami ir nuotoliniu būdu, tad čia reikia išmanyti ne tik tvarką, bet ir viešąsias paslaugas, teikiamas internetu. Yra sukurta gana patogi ir universali sistema, kurioje tiek tarpininkai, tiek verslininkai gali pateikti įvairius dokumentus. Dėl laiko stokos, teisės aktų gausos, o kartais ir jų painumo, verslininkams šis dokumentų pateikimas gali pasirodyti gana sudėtingas. Tokiu atveju geriausia kreiptis į tarpininkus, kurie kas dieną dirbą šį darbą ir viską padaro tiksliai ir greitai.

Sunkumų, su kuriais susiduria asmuo, norintis gauti licenciją, yra tikrai nemažai. Nors kiekvienos licencijos išdavimo procedūra skiriasi, tačiau akivaizdu, kad verslininkams dažniausiai koją kiša pagrindiniai: teisės aktų gausa, laiko sąnaudos aiškinantis visus reikalavimus ir tvarką, nepakanka kompetencijos. Taip pat žinių neturėjimas rengiant tam tikrus dokumentus yra didelė problema net ir su tokiais dokumentais kaip formų pildymas, verslo planas ar veiklos prognozių rengimas. Retai, bet kartais pasitaiko ir tam tikrų institucijų specialistų nenoras konsultuoti. Didžiausias sunkumas vis dėlto išlieka laikas ir bandymas gauti licenciją klaidų keliu. Su tarpininkais viskas kur kas paprasčiau, nes jie yra licencijų specialistai ir puikiai išmano šiuo metu galiojančią tvarką, reikalavimus, žino būdus, kaip greičiau ir efektyviau surinkti ir pateikti reikalingus dokumentus.

Taigi, jums reikės pagalvoti apie licencijas, jei

 • Norite verstis krovinių vežimo veikla vidaus ar tarptautiniais maršrutais;
 • Savo (ar nuomotu) autobusu vešite keleivius vidaus ir tarptautiniais maršrutais;
 • Planuojate prekiauti ginklais;
 • Norite verstis draudimo veikla (atidaryti brokerių įmonę);
 • Atidarinėsite šeimos kliniką ar kitokią gydymo įstaigą;
 • Atidarinėsite veterinarijos kliniką, importuosite/eksportuosite gyvūnų gydymui skirtus preparatus ir vaistus.
 • Norite gaminti arba parduoti (importuoti) alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius;
 • Norite mokyti žmones tam tikrų profesijų;
 • Statysite saulės kolektorius ir gaminsite elektros energiją, ar versitės kitais energetiniais projektais;
 • Organizuosite azartinius lošimus, rengsite loterijas, žaidimus, kuriuose galima išlošti piniginius ir daiktinius prizus;
 • Gaminsite ar importuosite/eksportuosite vaistus.
 • Užsiimsite namų statybomis, griovimu, rekonstrukcija, remontu.

Sąrašą galima būtų pratęsti, tačiau išvardintos sritys be licencijų negali pradėti savo veiklos.

Gauti licenciją neužtenka. Būtina aiškiai suvokti, kokia tvarka turi būti teikiamos paslaugos, priešingu atveju licencija gali būti sustabdyta ir atimta.

Statybų veikla turi dar daugiau visokių niuansų, kuriuos privalo žinoti visi, kas nori verstis bet kokiomis statybomis.

Vienos iš sudėtingiausių gauti licencijų yra kredito įmonių licencijos, taip pat finansų maklerio, investicinių bendrovių ir kitokia finansine veikla besiverčiantiems verslams. Čia reikalinga labai daug įvairių dokumentų. Tai įvairūs finansiniai reikalavimai, reikalavimai valdybos organams, kiti teisiniai dokumentai, reglamentuojantys visas įmonės valdymo, finansinio saugumo sritis.

Kiekviena licencijas ir leidimus išduodanti institucija veikia gana savarankiškai, todėl nustato savus terminus ir reikalavimus dokumentams, taip pat ir įkainius. Visa tai reikia išmanyti, nes galite sugaišti kur kas daugiau laiko, jau nekalbant apie sugadintus nervus.

„Licencijas ir leidimus kai kurie mūsų klientai bandė išsiimti patys. Daugeliu atveju jie įgavo neįkainojamą patirtį, buvo priversti susipažinti su kai kuriais jų veiklai naudingais įstatymais ir teisės aktais. Visa tai labai gerai, tačiau laiko buvo išnaudota labai daug. Pasisekė tiems, kurie samdė teisininkus. Mes, tarpininkai, dažniausiai padedame tiems, kas savo teisininkų neturi.“, – sakė portalo PARDUODAIMONE.LT projektų vadovas Andrius R.

Jei reikalingos licencijos ir leidimai, bet nežinote, kur kreiptis ir nuo ko pradėti jų gavimo procedūrą, kreipkitės į patikimus tarpininkus iš PARDUODAIMONE.LT. Teikiame visas licencijų tarpininkavimo paslaugas – nuo konsultacijų įvairių licencijų išdavimo klausimais iki pilno licencijavimo dokumentų rengimo nuo A iki Z.

Daugiau apie PARDUODAIMONE.LT skaitykite čia!

Daugiau apie PARDUODAIMONE.LT buhalterinės apskaitos paslaugas skaitykite čia!

Daugiau apie verslo steigimo paslaugas skaitykite čia!

Komentarai