Kur rasti tinkamas patalpas?


Verslo inkubatoriai

Verslo inkubatoriai – tai įstaigos, kurios padeda žengti pirmuosius žingsnius verslininkams, turintiems gerų verslo idėjų. Pagrindinis verslo inkubatorių veiklos tikslas – remti pradedančius verslininkus, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, sumažinti veikiančių įmonių veiklos riziką ir padėti įmonėms, turinčioms gerų verslo idėjų, bet finansiškai silpnoms, pasiekti tokį lygį, kad jos galėtų savarankiškai užsiimti ūkine ir komercine veikla ir konkuruoti rinkoje.

Verslo inkubatoriai pradedantiems verslą lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpas. Jie tai pat teikia biuro bei verslo valdymo paslaugas (informaciją, konsultacijas, mokymus ir pan.), tarpininkauja gaunant finansinę paramą ir t.t.

Mokslo ir technologijų parkai

Mokslo ir technologijų parkai siūlo palankias sąlygas inovacinių įmonių veiklai. Juose rasite modernią ir įvairią mokslinių institutų įrangą, technikos, technologijų ir medžiagų ekspertus. Jums pasiūlys konsultacijas ir mokymą verslo organizavimo ir valdymo klausimais, projektų ir partnerių paiešką ir pan.

Savivaldos institucijų sąrašai apie laisvus pastatus ir patalpas

Kiekviena savivaldybė, kurių Lietuvoje šiuo metu yra 60, turi sudariusi laisvų negyvenamųjų pastatų ir patalpų sąrašus. Juos galite rasti regioniniuose bei rajoniniuose laikraščiuose, savivaldybių interneto tinklapiuose.

Nekilnojamojo turto agentūros

Patalpas galite rasti ir privačiose nekilnojamojo turto agentūrose, kurios tarpininkauja parduodant ir išnuomojant tiek senos, tiek naujos statybos butus, taip pat žemės sklypus bei komercinės, administracinės, gamybinės paskirties objektus.

Prieš pradėdami naudotis komercinėmis patalpomis, įsitikinkite, ar nuomojamos patalpos nėra įkeistos, areštuotos ir ar kiti asmenys neturi registruotų teisių į nuomojamas patalpas. Jei planuojate nuomojamų patalpų remontą, išsiaiškinkite, ar patalpos nėra įtrauktos į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Patikslinkite, kokia yra nuomojamų patalpų paskirtis – gyvenamoji ar komercinė. Atkreipę dėmesį į šias pastabas laiku, išvengsite nesusipratimų ateityje.

Komentarai