Jauniausias milijardierius


„Niekas nuo XIX amžiaus pramonės ir finansų baronų laikų iki dabar jaunystėje nėra padaręs tiek pinigų”, — tvirtina Geitso biografai (jis jau ir tokių turi).

Vienuolikos metų Bilas atmintinai išmoko pamokslą ir, laimėjęs vietinės bažnyčios pastoriaus surengtą konkursą, pateko į prabangų pobūvį restorane, nors galėjo ten pakliūti, pasinaudojęs tėvo pinigine. Ir vėliau, mokydamasis brangioje privačioje mokykloje, Bilas stebino visus nepralenkiamu garbės troškimu, kuris krito į akis ir per matematikos pamokas, ir teniso korte. Bet didžiausia jo aistra tapo kompiuteriai, atsiradę mokykloje 1968 metais.

Elitiniame Harvardo universitete Geitsas, neilgai mąstęs, atsisakė matematiko karjeros, mat moksle bendrakursiai buvo visa galva aukštesni, o šalutiniai vaidmenys Bilo netenkino. Todėl visa galva puolė į kompiuterius ir… pokerį. Prakišti ar išlošti per naktį du tūkstančius dolerių Bilui nebuvo nei didelė nesėkmė, nei ilgai laukta laimė. Tik kai kompiuterių eksperimentai Albukerke davė pirmuosius rezultatus, Geitsas atsisakė šalutinių pomėgių. 1976 m. drauge su Alenu jis sukūrė pramoninę programą, tad paskui pokerį šalin skrido ir universitetas. Bet tikrasis šuolis buvo 1980 m., kai IBM koncernas užsakė jauniesiems verslininkams sukurti programą savo pirmajam asmeniniam kompiuteriui.

Kuo geriau klostėsi Bilo reikalai, tuo jis darėsi keistesnis. Vieno svarbaus pristatymo metu, kai „Microsoft” pateikė savo naujausią programą, Geitsas pasirodė salėje sumaitotu kostiumu, susivėlęs ir purvinas. Taip pat nepagarbiai jis elgėsi su savo „Mercedesu”, kuris buvo prasmirdęs nuo sumestų ant užpakalinės sėdynės tuščių pieno paketų.

Bilas mano, jog žmogus, dirbantis mažiau kaip 70 valandų per savaitę, — tinginys. O įtūžęs milijardierius nesiskaito nei su žodžiais, nei su veiksmais — tą galėtų paliudyti atsidūrę už firmos vartų aukšti jos pareigūnai. Tik derėdamasis su IBM atstovais Geitsas atrodo toks, kokį turbūt norėtų matyti jo mama — apsivelka kostiumą, iš kažkur išsitraukia kaklaraištį ir ima demonstruoti aukštuomenės manieras bei mandagumą.

Per keturiasdešimtį perkopusio Geitso biografai aiškiai supranta, jog Bilas bijo vienintelio dalyko — patirti pralaimėjimą.

Komentarai