Informacija pradedantiems verslą

Turite idėjų? Norite pradėti verslą? Tačiau nežinote nuo ko pradėti? Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pabandys Jums padėti mokesčių srities klausimais.

1. Ką turėčiau pirmiausia padaryti, pradėdamas savo verslą?
Verslą pradėti galite registruodami savo įmonę arba pradėdami individualią veiklą.

2. Ką turėčiau žinoti, nusprendęs verstis individualia veikla?
Nusprendę imtis individualios veiklos, galite rasti informacijos, apie individualią veiklą pagal pažymą ir individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir kuo šios individualios veiklos rūšys skiriasi, kokie reikalavimai taikomi norintiems jomis verstis.

3. O jeigu steigčiau savo įmonę?
Jeigu nusprendėte steigti savo įmonę, Jums pravers VMI parengta informacija pradedančiajam verslininkui. Čia pasisemsite naudingų žinių apie apskaitos tvarkymą, registravimąsi mokesčių mokėtoju ir Pridėtinės vertės mokesčių mokėtoju, mokesčių mokėjimo tvarką, aktualią informaciją apie atskiras veiklos rūšis.

4. Kokias aš, kaip verslininkas ir mokesčių mokėtojas, įgysiu teises? Ar turėsiu pareigų?
Juridiniai asmenys, priklausomai nuo savo veiklos pobūdžio, gali turėti prievolę mokėti įvairius mokesčius. Mokesčių mokėtojams svarbu žinoti, kokias teises jie turi ir kokias pareigas jie privalo atlikti.

5. Kokius dar mokesčius turėčiau mokėti, jei nuspręsčiau sukurti darbo vietų?
Jeigu esate darbdavys, turime Jums parengę naudingos informacijos apie įmokas į Garantinį fondą, Socialinio draudimo, Privalomojo sveikatos draudimo įmokas, Pajamų mokestį ir kt.

6. Susipažinau su esamais mokesčiais, tačiau norėčiau žinoti ir kaip juos sumokėti?
Mes pateikiame informaciją ne tik elektroninio mokesčių deklaravimo klausimais, tačiau ir nurodome, kaip ir kada juos sumokėti ar deklaruoti.

7. Kur ieškoti informacijos, jeigu mokesčius ir jų sumokėjimo tvarką nustatantys įstatymai pasikeistų?
Nenuostabu, jog šiuo permainų laikotarpiu keičiasi ir verslui itin aktualūs mokestiniai įstatymai. VMI prie FM pateikia 2009 metų įstatymų pakeitimus ir šių pakeitimų komentarus.

8. Ar privalau kaskart tikrinti Jūsų interneto svetainę, norėdamas sužinoti, kas naujo mokesčių srityje?
Pranešimus apie tai, kas naujo VMI veikloje ir mokesčių srityje, galite gauti Jums patogiu laiku – tiesiog užsiprenumeruokite interneto svetainėje skelbiamas naujienas. Taip pat siūlome ir VMI prie FM Mokesčių informacijos centro konsultacinės medžiagos duomenų bazės (KMDB) naujienų prenumeratą. Užsiregistravę KMDB, būsite visada informuoti apie jus dominančius pakeitimus šioje duomenų bazėje.

9. Ar visais atvejais, norėdamas ką nors sužinoti apie kitus ūkio subjektus, gauti deklaravimo formą, pateikti prašymą ar užsisakyti pažymą ir pan., privalau atvykti į Mokesčių inspekciją?
Kiekvienam verslininkui laikas brangus, todėl jį taupydami sudarome galimybę pateikti prašymus ar užsisakyti pažymas elektroniniu būdu. Taip pat elektroniniu būdu turite galimybę pasinaudoti VMI prie FM sukurtomis duomenų bazėmis, kuriose pateikiama informacija apie mokesčių administratoriaus nurodymų nevykdančius asmenis, galima rasti reikiamas deklaravimo formas, PVM mokėtojų registro įrašus, daug kitos naudingos informacijos.

10. VMI interneto svetainėje matau daug ir įvairios informacijos, kaip kuo greičiau susirasti man reikiamą?
Galbūt Jūsų verslui aktualūs tik kai kurie mokesčiai ar tik kai kurie VMI prie FM interneto svetainės skyriai ir Jūs norite kaskart prisijungę prie svetainės matyti visas su jais susijusias naujienas. Tokiu atveju siūlome Jums susikurti savo mokesčių profilį mūsų svetainėje – pageidaujamą informaciją visuomet turėsite po ranka.

11. O gal visgi pasitraukti į šešėlį?..
Kadangi dabar ekonominė situacija šalyje ir pasaulyje nėra itin palanki verslui, siekiame, jog verslo atstovai suprastų, koks šiuo metu yra svarbus socialinis susitelkimas ir sąžiningas mokesčių mokėjimas tiek valstybei, tiek jų darbuotojams, tiek jiems patiems – juk šešėlis nėra išeitis.

12. Kur reikėtų kreiptis ir kokius formalumus turėčiau atlikti, nusprendęs nutraukti savo veiklą?
Įmonės veiklos nutraukimas siejamas ne tik su veiklos nevykdymu, tačiau ir su tam tikromis formaliomis procedūromis. Kaip ir kur jas turėtumėte atlikti, sužinosite VMI prie FM parengtame leidinyje.

13. Turiu daugiau mokestinių klausimų, gal galėčiau su kuo nors pasikonsultuoti?
Daugiau informacijos galima gauti lankantis AVMI organizuojamuose seminaruose arba konsultuojantis raštu, telefonu ar betarpiškai su VMI darbuotojais.

Reklama