Greitųjų kreditų grąžinimo patarimai


Žiniasklaidoje labai daug kalbama apie žmones, kurie paėmę greitus kreditus, vos geba juos grąžinti arba negrąžina visai. Tačiau skaitydami šias niūrias istorijas niekada nerasite visų tikrųjų nesugebėjimo grąžinti priežasčių.

Juk vienintelė logiška ir, rodos, pateisinama greitos paskolos negrąžinimo priežastis yra darbo neturėjimas. Tačiau žiūrint teoriškai, bedarbiams greitieji kreditai gali būti suteikiami tik išskirtiniais atvejais, kai bedarbiai turi kokį nors užstatą ar gauna dirbančių žmonių laidavimą savo finansais.

O žvelgiant iš praktinės pusės, dauguma greitųjų kreditų bendrovių, norėdamos apsisaugoti nuo teisinių sunkumų ir neigiamos visuomenės nuomonės, savo įstatuose turi apibrėžusios, kad bedarbiams neteikia ir neteiks jokių greitųjų paskolų, net esant užstatui ar finansiniam laidavimui. 

Dėl šios priežasties nesugebančius grąžinti greitojo kredito žmones pateisinti galima tik vieninteliu atveju: jeigu jie praranda darbą po greitos paskolos paėmimo. Žinoma, tokių situacijų realybėje yra labai nedaug. O ypač po 2010 metų, kai pasibaigė Lietuvos ekonomikos smukimas.

Keisčiausia, kad retas žmogus kritikuoja Lietuvos valdžią, kad ji nesukuria ir nepatvirtina įstatymų, kurie gintų tokioje situacijoje atsidūrusių nelaimėlių. Visa pasipiktinimo banga tenka greitųjų kreditų bendrovėms, kurios pačios viešai yra pripažinusios, kad nekeltų jokių pretenzijų, jeigu įsigaliotų tokie įstatymai.

Na o tie, kurie turi darbą, bet negali laiku grąžinti paimtos greitos paskolos, neturi būti vaizduojami žiniasklaidos priemonių kaip greitųjų kreditų bendrovių aukos, nes galimo paimti greito kredito maksimalus dydis jiems yra nustatomas pagal tai, kiek per mėnesį tie žmonės uždirba.

Dėl to šiame straipsnyje duodami keli praktiniai patarimai, kaip paimtą greitą paskolą internetu ar sms kreditą galima grąžinti laiku, yra sudaryti atsižvelgiant į tai, kad greitą kreditą paėmęs žmogus turi darbą.

Konkrečiai paimtas greitas kreditas neturi didinti bendro vartojimo

Dažnam žmogui būdinga pakliūti į šiuos spąstus, kurių galima lengvai išvengti pasitelkiant racionalų protą, valią ir discipliną. Esmė paprasta: kai žmogui reikia įsigyti žieminių automobilinių padangų komplektą ir tam tikslui jis užpildo paraišką internetu greitajam kreditui gauti, visus atsiradusius pinigus ir reikėtų toms padangoms išleisti. O kadangi labai dažnais atvejais žmogus prieš imant greitą kreditą dar nežino tikslios žadamos pirkti prekės kainos, jis gali paimti per daug arba per mažai.

Tad pirmas patarimas būtų: jeigu po paimto kredito paaiškėjo, kad galite išsiversti ir nenaudojant visos pasiskolintos sumos, nepulkite už tą likutį pirktis to, ko neplanavote ir ko jums visiškai nereikia. Taip pat pasistenkite atsispirti nuo papildomų ir anksčiau visai neplanuotų vakarėlių, ėjimų į kiną ar kitų nebūtinų dalykų.

 

Kai paimtas greitas kreditas, reikia galvoti „taupiau“

Nesvarbu ar pasiskolinta iš draugo, ar paskola paimta iš banko ar tai paimtas greitas sms kreditas, – natūralu, kad turint finansinių įsipareigojimų, reiktų atidžiau planuotis savo finansus.

Aritmetika paprasta, – jeigu per dieną jums pavyksta sutaupyti po 5 litus, kurių sutaupyti anksčiau visiškai neplanavote ir kurie jūsų gyvenimo kokybei neturi didelės įtakos, per mėnesį gausite papildomus 150 litų. Taigi jeigu greitųjų kreditų įmonei privalote grąžinti 550 litų, tie anksčiau nematomi 5 litai per dieną sudarys beveik 30 % visos grąžinti reikiamos sumos. Tad kai gausite algą ir iš jos atimsite 400, o ne 550 litų, būsite neabejotinai laimingesni.

 

Gal įmanoma padidinti savo finansus?

Apie tai žmogus paprastai susimąsto tik tada, kai yra paėmęs paskolą, ar kai nori žūtbūt įsigyti daiktų, kurių neįperka, bet apie kuriuos anksčiau nebuvo pagalvojęs. Taigi įsiskolinimų ar naujų poreikių turėjimas dažnam gali didinti motyvacija siekti aukštesnių tikslų gyvenime.

Tad jeigu turite pasiėmę greitą paskolą, siūlome pagalvoti: galbūt turite galimybę darbe gauti apmokamų viršvalandžių? Arba gal po darbo savo turimą kompetenciją galite išnaudoti padedant žmonėms, kuriems reikalinga jūsų mokama pagalba (pvz.: esate buhalteris ir galite atlikti buhalterinę apskaitą, esate mokytojas ir galite privačiai kažko išmokyti, esate siuvėjas ir galite sutvarkyti susenusius ar per didelius drabužius ir t.t.)?

Jeigu tokios galimybės neturite arba nenorite dirbti daugiau nei dirbate, egzistuoja ir daugelis kitų finansų didinimo būdų. Vienas jų: „blusų turgus“. Juk kiekvienas mūsų turi nenaudojamų daiktų, kurie kitam galėtų labai praversti. Todėl apsikuopti ir išparduoti nereikalingus ir tik vietą užimančius daiktus bus ne tik finansiškai naudinga, bet ir padidins tvarką jūsų namuose, o taip pat žinosite kur kuris daiktas yra padėtas.

Galvodami apie finansų didinimo būdus siūlome būti atviriems visoms idėjoms. Nustebsite pastebėję, kad daugelis jų bus naudingos ne tik finansiškai, bet ir dvasiškai ar sveikatos prasme. Lengviausias to pavyzdys turbūt būtų žalingų įpročių kontrolė ar atsisakymas.

Kaip matote, greita paskola internetu, sms kreditas ar kiti greiti kreditai gali būti nesunkiai grąžinti apie tai galvojant ir to norint.

Sohocredit.lt – greitas kreditas, paskolos internetu

Komentarai