Dilema tėvams: tinkamas vaikiškas čiužinukas


 

Miegas neatsiejama vaiko gyvenimo dalis. Jis ypač svarbus pirmaisiais gyvenimo metais. Dažnai tėvai skundžiasi, kad vaikas nevalgo ir nemiega. Tėveliai turėtų žinoti, kad vaiko miegas daro didelę įtaką jo mitybai, vystymuisi ir atliekamoms kasdienėms funkcijoms. Miegodamas vaikas ne tik ilsisi. Miegas yra aktyvus fiziologinis procesas. Šio proceso metu vaiko smegenėlės dirba – stiprinama atmintis, fiksuojama nauja informacija, apdorojami dienos įspūdžiai. Vaiko miegui didelę įtaką daro lova ir joje esantis čiužinukas.

Remdamiesi pediatro patarimais, pateikiame rekomendacijas renkant vaikui čiužinuką.

Norėdami palaikyti tinkamą vaiko laikyseną, turite suprasti, jog labai reikšminga ant kokio kietumo čiužinuko jis miega. Augančio vaiko laikysenai tai labai svarbu. Svarbiausia, kad čiužinukas būtų ne per minkštas ir ne per kietas – vidutinio kietumo. Jei čiužinys per kietas, gali užspausti vaiko kraujotaką, jei per minkštas – vaiko kūnas sukrenta ir palaikoma netaisyklinga stuburo padėtis. Kai čiužinys tinkamo kietumo, tuomet vaiko kūnas nesukrenta ir stuburas išlieka tiesus. Šiuo atveju galite rinktis Jupiteris Kinder čiužinuką. Jis pasižymi puikiu temperatūros reguliavimu, prisitaiko prie vaiko kūno, nes turi visus atramos taškus reikalingus kūnui. Patogumas: prisitaikantis, atsparus deformacijai, ilgaamžiškas, atgauna savo formą greičiau nei kiti čiužiniai. Saugumas: nesukelia alergijos, nes čiužinys „Jupiteris Kinder“ antialerginis bei pralaidus orui, kvėpuojantis. Tinka vaikams mėgstantiems miegoti ant pilvuko.

Kitas svarbus aspektas – oro pralaidumas. Vaikams geriau rinktis poliuretaninį atvirų porų čiužinį HR ar Aquacell® medžiaga. Čiužinys Isabela – susijungiančių (persikertančių) išpjovų sritis labiau įdumba galvos ir juosmens srityse. Žmogaus kūnas paruošia čiužinyje sau „formą“ . Ši „forma“ laiko kūną miego metu natūralioje taisyklingoje padėtyje, todėl miego metu vaikutis mažiau vartysis. Šio čiužinio taip pat yra geras oro pralaidumas ir drėgmės pašalinimas.

Taip pat tėveliams turėtų būti aktualus čiužinio valymas. Svarbu išrinkti tokį čiužinį, kurio užvalkalas būtų nusegamas ir skalbiamas iki 60 °C. Tokiu būdu yra palaikomas higieniškumas. Sinuflex S14 – čiužinio paviršius yra elastingas ir smulkiai pjaustytas, todėl atpalaiduoja raumenis, nejaučiamas spaudimas atraminėse kūno srityse. Suminkštinta pečių sritis, laidus orui. Ypač ilgas tarnavimo laikas lyginant su kitais čiužiniais. Užvalkale įrengtos veiksmingai veikiančios oro juostos, kurios išgarina drėgmės perteklių ir palaiko švarą ir higieną čiužinio branduolyje. Be to antialerginis čiužinio užvalkalas skalbiamas.

Natūralumas itin svarbus kiekvienam vaikui. Jei vaikutis alergiškas tam tikrai medžiagai, tuomet turėtumėte rinktis natūralių medžiagų čiužinį. Čiužinys Combi HR – ekologiškas, naujos kartos putų poliuretanas, dėl to gerai cirkuliuoja oras.  Pralaidumo pagerinimui yra profiliuojamas branduolys, o 7 anatominės zonos palaiko taisyklingą laikyseną. Čiužinys yra ilgaamžis, nes dvipusis. Gamyboje nenaudojami klijai, ypač rekomenduojama alergiškiems vaikams.

Vyresniems vaikams pradedant nuo 3 metų amžiaus, labiausiai tiktų poliuretaninis (poroloninis) čiužinys, kuris taip pat neturi būti per minkštas, o vidutinio kietumo. Čiužinys Kleopatra – iš atvirų porų putų poliuretano. Palaiko tvirtą atramą stuburui, todėl kūnas nesukrenta. HR putų poliuretanas, yra elastingas ir kvėpuojantis, todėl neužspaudžia kraujotakos ir minkštos vaikučio odelės. Užvalkalas iš Pakistano medvilnės, kuri pasižymi kokybiškumu, tvirtumu ir yra minkšta. Nedirgina vaiko odos. Taipogi gerai cirkuliuoja oras.

Verta įsidėmėti, jog mažiausiai vaikams tinka spyruokliniai čiužiniai, kuriuose dažniausiai veisiasi nepageidaujamos dulkių erkutės, kurios gali sukelti alergiją Jūsų atžalai. Lateksas nors ir ilgaamžė medžiaga, tačiau yra neatspari drėgmei. Sudrėkus gali imti pelyti, taip pat turi specifinį kvapą.

Vaikai energingi ir aktyvūs dienos metu, todėl jiems reikia gerai išsimiegoti naktį , kad kita diena būtų kupina kuo daugiau gerų įspūdžių ir džiugių akimirkų. Miego trūkumas sąlygoja įvairius elgesio ir emocijų sutrikimus – tai ydingas ratas. Todėl tėveliai turėtų rinktis čiužinį labai atsakingai, su konsultantų pagalba, kadangi kiekvienas vaikas yra unikalus.

Straipsnio autorius: www.interjeruvizija.lt

Komentarai